Wigilia z policjantami i migrantami na Podlasiu (zdjęcia)

Monika Kanabrodzka
Udostępnij:
Święta Bożego Narodzenia stwarzają okazję do dzielenia się dobrem oraz okazywania różnych gestów wsparcia. Takim przykładem była wigilia zorganizowana 24 grudnia w 7 Posterunkach Policji z terenu diecezji drohiczyńskiej.

Przedstawiciele duchowieństwa: ks. prał. Zbigniew Rostkowski, wikariusz generalny diecezji drohiczyńskiej, kanclerz kurii i ks. ks. Tomasz Duszkiewicz, kapelan leśników postanowili, aby policjanci zaangażowani w obronę granicy polsko-białoruskiej, doświadczyli namiastki świąt Bożego Narodzenia. Kapłani pojechali do Posterunków Policji, aby przekazać tradycyjne potrawy, podzielić się opłatkiem oraz przekazać wyrazy solidarności w tym wyjątkowym czasie. Nie zabrakło serdecznych rozmów i dzielenia się swoimi przeżyciami.

Ks. Tomasz Duszkiewicz powiedział, że razem z ks. kanclerzem został bardzo ciepło przyjęty. Policjanci byli wzruszeni i wdzięczni za zorganizowanie wigilijnej wieczerzy oraz udzielone błogosławieństwo. Jak zauważył kapelan leśników, policjanci z innych województw wskazywali, że nie spodziewali się tak wielkiego wsparcia i życzliwości od miejscowej ludności. Każdy gest, zarówno od mieszkańców Podlasia jak i różnych instytucji, jest bardzo budujący, szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia. To pokazuje, że wymagająca służba na granicy polsko-białoruskiej spotyka się ze zrozumieniem ze strony Polaków mieszkających w pasie przygranicznym i nie tylko.

Na tym nie skończyła się pomoc. Kapłani w drodze powrotnej najechali niedaleko Mielnika na migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Kapłani przekazali posiłek grupie migrantów, którzy byli pilnowani przez policjantów. Przy rozpalonym ognisku przybysze mogli się także ogrzać.

- Ważne są gesty wsparcia okazywane drugiemu człowiekowi. Jesteśmy zobowiązani dzielić się sobą i pomagać na miarę naszych możliwości, co od początku ataku hybrydowego ze strony Białorusi, robi Kościół i organizacje z nim związane. Święta Bożego Narodzenia są zarówno dla wierzących i zdystansowanych okazją, aby w różny sposób, z zachowaniem obowiązujących przepisów, okazywać człowieczeństwo i nieść innym miłość, nadzieję i otuchę - zauważa ks. Tomasz Duszkiewicz, kapelan leśników.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie