Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Drohiczynie już nie tylko prom, ale kładka dla pieszych i tyrolka nad rzeką Bug

Marta Chmielińska
Marta Chmielińska
Kładka pieszo-rowerowa i tyrolka dla aktywnych przerzucona zostanie przez Bug w Drohiczynie i połączy miasteczko z Bużyskami
Kładka pieszo-rowerowa i tyrolka dla aktywnych przerzucona zostanie przez Bug w Drohiczynie i połączy miasteczko z Bużyskami Sstarostwo Powiatowe w Siemiatyczach
Lada moment poznamy wykonawcę dużej inwestycji, która połączyć ma Drohiczyn z Bużyskami. Do tej pory pokonanie rzeki w tym miejscu możliwe jest w sezonie letnim za pomocą promu, z którego korzystają piesi, rowerzyści i oczywiście kierowcy. Planowana kładka będzie służyła pieszym i rowerzystom i znacznie podniesie walory turystyczne miasteczka. Do przetargu zgłosiło się 7 podmiotów i trwa ocena złożonych propozycji. Kładka gotowa ma być w ciągu półtora roku od podpisania umowy.

W nadchodzących tygodniach poznamy wykonawcę innowacyjnej kładki dla pieszych i rowerzystów oraz tyrolki nad Bugiem, łączącej Drohiczyn z Bużyskami. Inicjatywa ta powstała we współpracy powiatu siemiatyckiego, Drohiczyna oraz gminy Korczew. W ramach przetargu na prace budowlane, ogłoszonego przez Związek Powiatowo Gminny "Nad Bugiem" (z udziałem tych trzech samorządów), do udziału zgłosiło się 7 firm. Najkorzystniejsza oferta wynosi nieco ponad 7 milionów 699 tysięcy złotych, natomiast najdroższa sięga blisko 28 milionów złotych.
Związek planuje przeznaczyć na budowę kładki kwotę 11 milionów 600 tysięcy złotych, uwzględniając w tym zakresie oferty trzech firm:

  • B4 z Warszawy,
  • Mostostal Kielce S.A.,
  • "Domost" z Małkini.

Propozycje te będą teraz poddane analizie pod kątem formalno-prawnym. Realizacja projektu ma być zgodna z ustalonym harmonogramem, a kładka powinna zostać ukończona w ciągu 17 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Nowa przeprawa ma stanowić wygodne połączenie dla pieszych i rowerzystów, przyczyniając się do usprawnienia podróży i skrócenia czasu dojazdu między obszarami położonymi po przeciwnych brzegach rzeki. Planowana budowa kładki i tyrolki również przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu Bugu. Projekt ten wpisuje się w dążenia do rozwoju infrastruktury komunikacyjnej oraz promocji walorów turystycznych rzeki Bug.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na siemiatycze.naszemiasto.pl Nasze Miasto