Wybierz region

Wybierz miasto

  XII Zlot Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów. Drohiczyn nad Bugiem

  Tereny nad Bugiem
  Drohiczyn, ul. /

  Od 8.07.2017 do 9.07.2017

  • Brak informacji o cenie

  Wioska rzemieślnicza z pradawnych czasow, pokaz łodzi słowiańskich, koncert muzyki dawnej a przede wszystkim inscenizacja najazdu Polan na Drohiczyn – to tylko niektore z atrakcji, ktore czekają nas podczas XII Zlotu Wojownikow Słowian, Bałtow i Wikingow. Spotkanie miłośnikow słowiańskiej obyczajowości i kultury odbędzie się w Drohiczynie nad Bugiem w drugi weekend lipca ( 8-9.07).

  W dniach 8 - 9 Lipca otwarta będzie dla zwiedzających wioska rzemieślnicza. Tam zostanie odtworzony świat dawnych mieszkańcow tych ziem. Będzie można odwiedzić warsztaty rzemieślnicze, m.in. kowalski, wytopu żelaza, odlewnictwa, garncarza, snycerza, rogownika, wrożbiarki i wiele innych.

  Organizatorzy zachęcają rownież do udziału w głosowaniu na najlepszy zespoł muzyki dawnej w ramach V Festiwalu Muzyki Dawnej Na słowiańska Nutę – Gędźbowanie 2017”

  Na scenie konkursowej prezentować się będą zespoły walczące o „Złotą Ligawkę” oraz inne cenne nagrody.

  - Zapraszamy rownież na pokaz łodzi-dłubanek, pokaz z ogniem, pokazy konne i szereg innych ciekawych zdarzeń towarzyszących. W szczegolności na sobotni wieczor, w ktorym odbędzie się rekonstrukcja pt. Najazd Polan na Drohiczyn – zachęcają organizatorzy XII Zlot Wojownikow Słowian, Bałtow i Wikingow - Na miejscu przygotowaliśmy wiele atrakcji dla wszystkich i w każdym wieku. Najmłodszych zapraszamy na Blok Warsztatow Tworczych z naszymi odtworcami.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  ZSRR, NRD, RPA... Czy wiesz, co to za miejsca? QUIZ