Wybierz region

Wybierz miasto

  XII Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej

  Cerkiew Zmartwychwstania Pańskiego
  Siemiatycze, ul. Sikorskiego/3

  Od 13.11.2015 do 15.11.2015

  • Brak informacji o cenie

  W dniach 13-15 listopada odbędzie się XII Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej - Siemiatycze 2015. Organizuje go Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach wspolnie z powiatem siemiatyckim, lokalnymi samorządami i innymi instytucjami. Chorow i zespołow z Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji będzie można posłuchać w Cerkwi pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach przy ulicy gen. Władysława Sikorskiego 3.

  Na tegoroczny przegląd zgłosiło się 35 chorow i zespołow z Polski i zagranicy. Komisja programowo - artystyczna zatwierdziła 27 chory: cztery z sześciu z Białorusi, Rosji i Ukrainy oraz 23 z Polski uwzględniając rożne aspekty, w tym: dobor repertuaru, technikę wykonania, rożnorodność melodyczną, wiek wykonawcow i itd. W sumie wystąpią chory i zespoły dziecięce, młodzieżowe i dorosłych - parafialne, domow kultury, szkoł muzycznych i inne reprezentujące śpiewy z rożnych regionow Polski i zagranicy.

  W ramach Przeglądu zostały zorganizowane dodatkowe imprezy towarzyszące:

  - 13 listopada - występ Zespołu folklorystycznego MIEŻA Twerskiego Koledżu Muzycznego z Rosji: godz. 15.30 – świetlica w Ploskach, godz.19.00 - Bielsk Podlaski (Bar Anna) - Wspolny występ z Zespołem "Żemerwa" z Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach.

  Dodatkowo 13 – 31 listopada, w dolnej Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach, wystawa fotografii Mikołaja Mendryckiego „W kręgu Prawosławia”. Wernisaż wystawy odbył się 6 października w Punkcie Usług Turystycznych „Bukowisko’ w Supraślu.

  W Siemiatyckim Ośrodku Kultury przy ulicy Zaszkolna 1 w dniach 13.11.2015 - 30.01.2016 r. będzie można obejrzeć wystawę historyczną pt. „Przedstawiciele mniejszości białoruskiej w Polskim Parlamencie II Rzeczypospolitej”. Wystawa powstała dzięki wspołpracy fundacji Białoruski Dom, Sejmu RP oraz The German Marshall Fund of the United States (GMF) i reprezentuje mniejszość białoruską w polskim parlamencie w latach 1922-1939. Jej otwarcie odbyło się w Sejmie RP - 8 lipca 2015 roku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jesteś alternatywką czy atencjuszką? A może boomerem? Sprawdź, czy rozumiesz slang młodzieży! 2019