Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa prac Romana Ogrodnika

  Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej
  Mielnik, ul. Brzeska/71

  Od 6.02.2017 do 30.04.2017

  • Brak informacji o cenie

  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku
  Ośrodek Dziejow Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku
  serdecznie zaprasza na WYSTAWĘ PRAC ROMANA OGRODNIKA,

  Inspiracją dla artysty z Mazur stało się Podlasie, ktore najczęściej uwiecznia w swej tworczości. Tematyka jego prac krąży także wokoł tajemniczych nimf i aniołow.

  ROMAN OGRODNIK– urodził się 27 listopada 1960 r. na Mazurach. Tam rozpoczął swoją przygodę zmmalarstwem i rysunkiem. Na początku były to obrazy o tematyce zwykłego pejzażu i martwej natury. Poprzez poznanie technicznych możliwości materiału zaczął wykorzystywać do swojego wyrazu wewnętrznej ekspresji. Powstały wowczas obrazy o tematyce symbolicznej.W latach 80-tych Roman Ogrodnik wraz z żoną zamieszkał na Podlasiu. Zainteresował się wtedy symboliką ludzkiego ciała i zainspirował do stworzenia wielu portretow i aktow. Narodziny syna otworzyły malarzowi bramę do mistycznego świata duszy i rozumu. Podlasie stanowi dla autora ważny azyl, skąd czerpie inspiracje i natchnienie do tworzenia prac. Dlatego też postanowił zamieszkać w sąsiedztwie natury, nieopodal wsi Słochy Annopolskie, k. Siemiatycz. Tam te z mieści się jego pracownia i galeria dzieł.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jesteś alternatywką czy atencjuszką? A może boomerem? Sprawdź, czy rozumiesz slang młodzieży! 2019