Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa: Narysuję Ci bajkę

  Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
  Kozłówka, ul. Kozłówka/3, +48 81 852 83 10

  Od 1.06.2016 do 30.10.2016

  • Brak informacji o cenie

  1 czerwca br. na I piętrze Teatralni zespołu pałacowego zostanie otwarta wystawa dawnej ilustracji książek dla dzieci „Narysuję Ci bajkę”. Zgromadzone tu książki pochodzą ze zbiorow biblioteki kozłowieckiej oraz z Wojewodzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i z kolekcji prywatnej.

  Początki literatury tworzonej z myślą o młodych czytelnikach sięgają XVIII w. W pierwszych książkach dla dzieci, w ktorych niewiele było obrazkow, ilustracje tworzono tradycyjnymi metodami. Były to akwarele, obrazki temperowe i drzeworyty.

  W zbiorach muzealnej biblioteki zabytkowej zachowało się blisko 60 książek dla najmłodszych. Wszystkie są w języku francuskim, a pochodzą z XIX i początkow XX w.

  Najstarsza książka z kozłowieckiej kolekcji to „Le monde des enfans ou Recueil d’Historiettes orne de gravures et dedie aux bons enfans” (Świat dzieci w zbiorze historyjek ilustrowanych i dedykowanych grzecznym dzieciom), napisana przez Ojca Libberta, wydana w Lipsku w 1820 roku. Należała ona do Wandy z Ossolińskich Potockiej, matki Anieli Zamoyskiej I ordynatowej na Kozłowce.

  Na wystawie znajdzie się też miejsce, w ktorym najmłodsi turyści będą mogli samodzielnie wykonywać ilustracje do swoich ulubionych bajek.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  ZSRR, NRD, RPA... Czy wiesz, co to za miejsca? QUIZ