Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa malarstwa Anatola Krawczuka

  Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej
  Mielnik, ul. Brzeska/71

  14:00 Niedziela, 19 marca

  • Brak informacji o cenie

  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku oraz Ośrodek Dziejow Ziemi Mielnickiej – Muzeum serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy prac ANATOLA KRAWCZUKA.

  Podczas wystawy zostanie wyświetlony film o autorze pt. „Anatol Krawczuk. Krzywa, moje miejsce na ziemi”.


  Anatol Krawczuk ur. się 15 kwietnia 1923 r. we wsi Krzywa, koło Bielska Podlaskiego. Malował od dzieciństwa, wykonywał wycinanki, ktorymi przyozdabiano okna i ikony. W 1940 r. był skierowany na kursy do Domu Tworczości w Białymstoku. Uczył się najpierw u Bobowicza, poźniej u Mikołaja Czurabo, jednego z najbardziej znanych wspołczesnych malarzy białoruskich. Otrzymał wowczas propozycję kontynuowania nauki w Instytucie Sztuk w Witebsku. Sytuacja materialna oraz wojna nie pozwoliły mu przyjąć propozycji. Malował jednak dalej, nawet na przymusowych robotach w Braniewie. Po wojnie trafił do Łunińca na Polesiu. Tam w 1947 r. ożenił się z Olgą Korbut. Jego rodzinę wywieziono na Ural. Dopiero w 1956 r. wrocił do rodzinnej miejscowości Krzywa na Podlasiu. Malarstwo pozostało życiową pasją autora. Powstało setki obrazow, większość to płotna olejne. Tworczość Anatola Krawczuka wpisuje się w nurt wspołczesnego malarstwa nieprofesjonalnego o tematyce świeckiej. Artysta jest członkiem Zrzeszenia Artystow Plastykow Amatorow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  ZSRR, NRD, RPA... Czy wiesz, co to za miejsca? QUIZ