Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa „Bakalaureaty arystokraty”

  Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
  Kozłówka, ul. Kozłówka/3, +48 81 852 83 10

  Od 29.04.2016 do 31.10.2016

  • Brak informacji o cenie

  Muzeum Zamoyskie zaprasza na wystawę czasową „Bakalaureaty arystokraty”. Będzie ona prezentować rożne aspekty etapu dorastania ze szczegolnym uwzględnieniem edukacji przedstawicieli wyższych warstw społecznych. W ten aspekt wpisuje się także rodzina dawnych właścicieli kozłowieckiego pałacu. Ramy czasowe planowanej ekspozycji rozciągają się od Jana Zamoyskiego (1542–1605), kanclerza wielkiego koronnego i założyciela Akademii Zamojskiej – jako pierwszej prywatnej uczelni, poprzez młodość oraz proces kształcenia szlachcicow na przestrzeni XVII–XIX wieku, aż do pierwszej połowy XX w.

  Na ekspozycji znajdą się portrety dzieci oraz eksponaty związane ze światem zabaw i rozrywek, nauczania, wychowania czy opieki nad latoroślami.

  Koncepcja merytoryczna wystawy będzie miała odzwierciedlenie w aranżacji przestrzennej. Wątek rodzinny Zamoyskich pokażą portrety i wizerunki przedstawicieli rodu. Na ich tle zaprezentują się meble i wyposażenie „gabinetowe” (biurko, biblioteczka, przybory do pisania) oraz meble dla dzieci. Zostaną też wyeksponowane pamiątki, przedmioty osobiste, materiały archiwalne i epistolograficzne, związane z wybranymi postaciami z rodziny Zamoyskich, aby zapoznać z rożnymi modelami kształcenia.

  Na wystawie pokazane będą też portrety dzieci z innych możnych rodow. Znajdą się tu rownież materiały archiwalne (korespondencja, fragmenty rękopisow, fotografie), a w jednym z pomieszczeń zostanie urządzony dawny pokoik dziecięcy wprowadzający we wczesną fazę nauki – poprzez zabawę.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  ZSRR, NRD, RPA... Czy wiesz, co to za miejsca? QUIZ