Wybierz region

Wybierz miasto

  Współczesny pejzaż miejski.”

  Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
  Kozłówka, ul. Kozłówka/3, +48 81 852 83 10

  Od 21.03.2017 do 3.12.2017

  • Brak informacji o cenie

  W sezonie turystycznym w 2017 roku mamy przyjemność zaprezentować w Galerii Sztuki Socrealizmu pokaz prac artystycznych ze zbiorow własnych muzeum, ktorych tematem przewodnim jest krajobraz polskich miast. Zagadnienie to zostało zilustrowane obrazami olejnymi, akwarelami i wspołczesnymi reprodukcjami rycin, pochodzącymi w większości z lat 60. i 70. XX wieku.
  Krajobraz miejski, czyli przedstawienie widoku (panoramy) miasta, ale także placow, ulic, zespołow architektonicznych lub konkretnych budowli, nazwany bywa także wedutą (z języka włoskiego veduta – widok).
  W ekspozycji dominują przede wszystkim widoki „starej” i nowej Warszawy, uzupełnione motywami zaczerpniętymi z Gdańska, Łodzi czy Bystrzycy Kłodzkiej. Prace te wykonane zostały w pracowniach znanych polskich artystow-plastykow: Bronisławy Wilimowskiej, Krystyny Cękalskiej, Stanisława Żołtowskiego, Mariana Puchalskiego, Aleksandra Sołtana czy Janusza Wildena. Większość zaprezentowanych obiektow podarowana została do kozłowieckich zbiorow sztuki wspołczesnej w 2016 roku przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  ZSRR, NRD, RPA... Czy wiesz, co to za miejsca? QUIZ