Wybierz region

Wybierz miasto

  Otwarcie wystawy czasowej zatytułowanej: „Historia pisana życiorysami. Ziemiaństwo w walce o Niepodległą

  Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
  Kozłówka, ul. Kozłówka/3, +48 81 852 83 10

  Piątek, 22 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  Wystawą tą wpisujemy się w ogolnopolskie obchody jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Jednocześnie będzie ona kolejną edycją organizowanych przez nasze muzeum wystaw i spotkań naukowych z cyklu „Ziemiaństwo na Lubelszczyźnie”. Chcemy przypomnieć patriotyczną postawę polskiego ziemiaństwa i jego aktywną działalność polityczną, społeczną i gospodarczą w pierwszej ćwierci XX wieku, w okresie odzyskiwania i utrwalania niepodległości przez odradzające się Państwo Polskie.

  W tym dniu będzie można także wysłuchać odczytu pt.: „Śladami marszałka Mannerheima w Polsce 1889–1919”, wygłoszonego przez Państwa Annę Kulicką-Soisalon-Soinnen i Jukka Soisalon-Soinnen.

  Odczyt poświęcony będzie postaci marszałka Carla Gustafa Mannerheima, męża stanu i architekta fińskiej niepodległości. Temat wystąpienia zostanie zilustrowany wystawą plenerową, pod takim samym tytułem, zorganizowaną przez Polsko-Fińską Grupę Projektową we wspołpracy z Ambasadą Finlandii, Konsulatami Honorowymi Finlandii w Polsce oraz warszawskim Domem Spotkań z Historią.

  Jubileuszowi Odzyskania Niepodległości poświęcone zostaną także wystawy fotograficzne:

  Wystawa plenerowa: „Jozef Piłsudski. Zamość. Zamojszczyzna” (scenariusz: Muzeum Zamojskie w Zamościu).

  Wystawa planszowa „Czerwonym tramwajem do Przystanku Niepodległość” (scenariusz: Piotr Wdowiak). Posiada patronat Senatu RP, Stowarzyszenia Wspolnota Polska oraz Muzeum Jozefa Piłsudskiego w Sulejowku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jesteś alternatywką czy atencjuszką? A może boomerem? Sprawdź, czy rozumiesz slang młodzieży! 2019