Wybierz region

Wybierz miasto

  Orszak Trzech Króli po raz trzeci w Siemiatyczach

  Kościół pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach
  Siemiatycze, ul. Kościelna/1, +48 85 655 62 21

  12:00 Sobota, 6 stycznia

  • Brak informacji o cenie

  6 stycznia (środa), w uroczystość Objawienia Pańskiego po raz trzeci ulicami Siemiatyczach przejdzie Orszak Trzech Kroli.


  Przemarsz Orszaku poprzedzi Msza św. w kościele św. Andrzeja Boboli, ktora sprawowana będzie o godzinie 12.00. Następnie Orszak wyruszy ulicami: Gorną i Grodzieńską w kierunku Placu Jana Pawła II, gdzie znajduje się stajenka z Nowonarodzonym. Na trasie orszaku odgrywane będą scenki w ktorych wystąpią mieszkańcy Siemiatycz. Około 14.30 pochod dotrze do szopki na placu Jana Pawła II, gdzie Trzej Krolowie złożą swoje dary.

  Orszak Trzech Kroli to religijna, społeczna, oddolna impreza polegająca na przemarszu aktorow przebranych za trzech kroli, dwor i wojsko, Aniołow, diabłow, Heroda, itp. Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie Biblijnym. Celem inicjatywy jest promocja postaw obywatelskich, poczucia więzi z miastem i uczczenie święta. Cele te są realizowane poprzez zorganizowanie wspolnego śpiewania kolęd podczas przemarszu ulicami miasta, możliwość włączenie się do grona kolędnikow. W okresie Bożego Narodzenia kolędy w sposob szczegolny łączą rodziny i całe społeczności. Wspolny śpiew jest głownym elementem Orszaku, ktory ponadto jest przedstawieniem teatralnym. Aktorami są uczniowie szkoł, nauczyciele i rodzice. Impreza ma charakter edukacyjny. Przemarsz kroli i ich orszakow kończy się przy stajence, gdzie rozpoczyna się wspolne kolędowanie.

  Podczas tegorocznego orszaku w Siemiatyczach prowadzona będzie zbiorka pieniędzy na potrzeby organizacji Światowych Dni Młodzieży.

  W Siemiatyczach barwny przemarsz Orszaku Trzech Kroli organizuje Akcja Katolicka przy wspołpracy z siemiatyckim parafiami, szkołami i instytucjami oraz Fundacją Orszak Trzech Kroli. Patronat nad Orszakiem objął JE ks. biskup drohiczyński Tadeusz Pikus.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  ZSRR, NRD, RPA... Czy wiesz, co to za miejsca? QUIZ