Wybierz region

Wybierz miasto

  Narodowe Czytanie "Quo vadis"

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Anny Jabłonowskiej
  Siemiatycze, ul. Górna/23a, +48 85 655 23 18

  14:00 - 16:00 Sobota, 3 września

  • Wstęp wolny

  Tegoroczne Narodowe Czytanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wydarzenie będzie miało następujący przebieg: - Przywitanie zebranych mieszkańcow miasta. - Odczytanie przesłania Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. - Inauguracji czytania tekstu "Quo vadis" w wykonaniu Burmistrza Miasta Siemiatycze. Osobami czytającymi będą w przeważającej większości mieszkańcy miasta, zaś mniejszą grupę będą stanowiły osoby zaproszone. Na zakończenie spotkania słuchacze będą mogli wylosować egzemplarz dzieła "Quo vadis".

  „Quo vadis” - powieść historyczna Henryka Sienkiewicza, ktora w latach 1895-1896 została opublikowana najpierw w odcinkach w warszawskiej „Gazecie Polskiej” oraz w krakowskim dzienniku „Czas” i „Dzienniku Poznańskim”, a następnie wydana w formie druku zwartego. Premiera „Quo vadis” odbyła się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt językow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  ZSRR, NRD, RPA... Czy wiesz, co to za miejsca? QUIZ