Wybierz region

Wybierz miasto

  Narodowe Czytanie "Quo vadis"

  Plac przed Urzędem Miejskim w Ciechanowcu
  Ciechanowiec, ul. Adama Mickiewicza/1

  10:00 - 12:00 Sobota, 3 września

  • Wstęp wolny

  Narodowe Czytanie powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis" w Ciechanowcu organizowane jest przez Ośrodek Kultury i Sportu wraz z Biblioteką Miejską. W akcji biorą udział dzieci i młodzież z ciechanowieckich szkoł, władze miasta oraz chętni przechodnie. Miejscem czytania jest wejście do Urzędu Miejskiego, gdzie ustawiane są stoły i krzesła. Przygotowana zostanie odpowiednia sceneria, a kilka osob przebierze się w stroje stylizowane na czasy antycznego Rzymu.

  „Quo vadis” - powieść historyczna Henryka Sienkiewicza, ktora w latach 1895-1896 została opublikowana najpierw w odcinkach w warszawskiej „Gazecie Polskiej” oraz w krakowskim dzienniku „Czas” i „Dzienniku Poznańskim”, a następnie wydana w formie druku zwartego. Premiera „Quo vadis” odbyła się w Krakowie w 1896 r. Powieść odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt językow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jesteś alternatywką czy atencjuszką? A może boomerem? Sprawdź, czy rozumiesz slang młodzieży! 2019