Wybierz region

Wybierz miasto

  Gustave Doré na otwarcie

  Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
  Kozłówka, ul. Kozłówka/3, +48 81 852 83 10

  Od 18.03.2016 do 17.04.2016

  • Brak informacji o cenie

  18 marca zainauguruje działalność „Galeria z ogrodu”. Pierwsza wystawa „Światło i cień” będzie poświęcona Biblii z ilustracjami Paula Gustava Dore.

  Artysta jest uważany za prekursora komiksu, najpłodniejszego i najważniejszego grafika w XIX w. Nazwisko Dore stało się marką, a książki z jego ilustracjami osiągały status bestsellerow.

  Wśrod ponad 200 dzieł z kanonu literatury światowej z litografiami autorstwa Gustava Dore, jest także Biblia. Projekty do niej powstawały w latach 1864–1866. Łącznie to 230 grafik, nad ktorych wykonaniem pracowało czterdziestu rytownikow. Książka w formacie folio, ktora ukazała się w roku 1866, jest do dziś uważana za dzieło życia artysty. Siłą tych prac są ekspresyjność, drobiazgowość i niezwykle finezyjna kreska. W zbiorach biblioteki Muzeum Zamoyskich w Kozłowce jest egzemplarz tej Biblii. Na wystawie, przygotowanej z okazji 150. rocznicy jej wydania, znajdą się wybrane litografie ze Starego i Nowego Testamentu, a komentarzem do nich będą wybrane fragmenty Pisma Świętego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jesteś alternatywką czy atencjuszką? A może boomerem? Sprawdź, czy rozumiesz slang młodzieży! 2019