Wybierz region

Wybierz miasto

  Dzień Wolnej Sztuki

  Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
  Kozłówka, ul. Kozłówka/3, +48 81 852 83 10

  Od 23.04.2016 do 24.04.2016

  • Brak informacji o cenie

  Nasze Muzeum uczestniczy w światowej akcji Slow Art Day – Dzień Wolnej Sztuki. Odbędzie się ona 23 i 24 kwietnia 2016 r.

  Temat przewodni „Dnia” będzie nawiązywać do tegorocznych wystaw czasowych, związanych z dziećmi, ich zabawami i edukacją. W podcieniach portyku głownego pałacu Zamoyskich zostaną ustawione plansze ze szkicami i wprawkami rysunkowymi I ordynatowej kozłowieckiej, Anieli z Potockich Zamoyskiej, i jej siostry, Janiny. Będą one zapowiedzią wystawy czasowej „Bakalaureaty arystokraty”, ktora już 29 kwietnia zostanie otwarta w Kozłowce. Wystawa będzie poświęcona dzieciństwu, zabawom i edukacji arystokratow od XVIII do pierwszej połowy XX w. Chcielibyśmy, aby eksponowane szkice stały się dla zwiedzających pretekstem do wzięcia udziału w otwartym plenerze malarskim. Najlepsze prace zostaną nagrodzone wydawnictwami Muzeum.

  Termin akcji „slow” zachęca do wolnej, by nie powiedzieć, leniwej kontemplacji sztuki. Dla naszego Muzeum to data debiutu w Kozłowce muzealnych leżakow z nowym logo wydarzeń muzealnych – pawiem, oraz hasłem naszej kampanii:

  Piękno

  Autentyzm

  Wyjątkowość.

  W salach pałacowych znajdą się też eksponaty z ciekawą historią, związane z dziećmi. To m.in. obrazy, porcelana oraz książki. W jaki sposob potraktowaliśmy to zadanie, przekonają się ci, ktorzy zajrzą do Kozłowki. Wspomniane eksponaty będą sygnowane znakami naszego Muzeum oraz akcji Dnia Wolnej Sztuki.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jesteś alternatywką czy atencjuszką? A może boomerem? Sprawdź, czy rozumiesz slang młodzieży! 2019