Wybierz region

Wybierz miasto

  Dzień Otwarty 2017

  Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
  Kozłówka, ul. Kozłówka/3, +48 81 852 83 10

  10:00 - 15:00 Niedziela, 5 listopada

  • Brak informacji o cenie

  5 listopada 2017 roku zapraszamy do odwiedzenia Kozłowki, podczas Dnia Otwartego. Zgodnie z tradycją, organizujemy go z okazji kolejnej, tym razem już 73., rocznicy powstania kozłowieckiego Muzeum.

  W tym dniu dla zwiedzających udostępnione zostaną, NIEODPŁATNIE, Wnętrza Pałacowe, Kaplica z Pokojem Księdza Wyszyńskiego, Powozownia i Galeria Sztuki Socrealizmu. W muzealnych ekspozycjach znajdą się także specjalne niespodzianki. Kto z nas nie słyszał o samochodach Bugatti, najszybszych, najbardziej luksusowych i jednych z najpiękniejszych? Nie każdy jednak wie, że założyciel marki, Ettore Bugatti, pochodził z rodziny o tradycjach artystycznych. Jego brat – Rembrandt Bugatti był rzeźbiarzem, dziadek – Giovanni Luigi, architektem i dekoratorem wnętrz, a ojciec– Carlo, słynnym projektantem mebli. Sprzęty projektowane przez Carla Bugattiego odznaczają się niepowtarzalnym stylem, będącym oryginalnym, swobodnym i odkrywczym połączeniem wpływow wschodnich, mauretańskich, gotyckich. Artysta wykorzystywał rożnorodne materiały: drewno, kość słoniową, masę perłową, blachę miedzianą, skorę, pergamin, jedwabne chwosty i sznury, tworząc meble o oryginalnej formie i kunsztownym zdobieniu. Aby przybliżyć tworczość tego niezwykłego projektanta, podczas Dnia Otwartego w Salonie Czerwonym zostanie zaprezentowany jego fotel, jeden z niewielu znajdujących się w zbiorach polskich muzeow. Mimo że na co dzień mebel ten stoi w ekspozycji pałacowej, być może nie każdy zwraca na niego uwagę. Teraz stanie się on „bohaterem dnia”, a towarzyszyć mu będą fotografie innych dzieł Carla Bugattiego. W Galerii Sztuki Socrealizmu oprocz stałej prezentacji sztuki polskiej z lat 1949–1956, zaproponujemy naszym gościom sentymentalny powrot do lat 70. i 80. XX wieku. W naszej ekspozycji zaaranżujemy fragment tzw. „dużego pokoju” z owczesnymi meblami i sprzętem RTV. W przeszklonych gablotach pokażemy znane wszystkim przedmioty codziennego użytku, m.in. opakowania na zapałki, karty pocztowe, kolekcję znaczkow i odznaczeń okolicznościowych, płyty winylowe, legitymacje i druki okolicznościowe, kalendarze oraz książki. W tej przestrzeni będzie można zrobić sobie pamiątkową fotografię. Zapraszamy w godzinach 10.00 – 15.00.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jesteś alternatywką czy atencjuszką? A może boomerem? Sprawdź, czy rozumiesz slang młodzieży! 2019