Wybierz region

Wybierz miasto

  Dżem

  Zalew - Amfiteatr
  Siemiatycze, ul. Grodzieńska/

  21:30 Środa, 15 sierpnia

  • Brak informacji o cenie

  Zespołu Dżem nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom bluesa i rocka w naszym kraju. Debiutował na początku lat osiemdziesiątych. Popularność przyniosły mu pierwsze przeboje – „Paw” i „Whisky” – a także świetne, dynamiczne koncerty. Zespoł zaprezentował rockową muzykę mocno osadzoną w bluesie, z pewnymi elementami reggae. Tym, co zapewniało mu jednak niezwykłość, była charyzmatyczna sceniczna osobowość wokalisty Ryszarda Riedla, jego teksty, głos i hipisowski image. To wowczas Dżem zaskarbił sobie wielkie uznanie i popularność u stosunkowo szerokich rzesz rockowych słuchaczy. Ze względu na stan zdrowia Riedla w 1994 w ramach konkursu wyłoniony został nowy wokalista, Jacek Dewodzki. 30 lipca 1994 roku Ryszard Riedel zmarł w szpitalu na zawał serca. W ramach hołdu dla zmarłego artysty odbył się koncert utrwalony na płycie „List do R. na 12 głosow”.
  W 2001 wokalistą został Maciej Balcar. 27 stycznia 2005 roku, w wypadku samochodowym zginął Paweł Berger, klawiszowiec zespołu. Z tego powodu w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się koncert zarejestrowany na albumie „Pamięci Pawła Bergera”. W jego miejsce do składu wszedł Janusz Borzucki, ktory nadal gra w Dżemie. Dziś, ze śpiewającym Maciejem Balcarem, grupa nawiązuje do swych najlepszych dokonań sprzed lat. Zwłaszcza że zawsze należała do bardzo dobrych, koncertowych wykonawcow. W 2010 zespoł Dżem wystąpił jako support przed australijską grupą hardrockową AC/DC na warszawskim lotnisku Bemowo.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jesteś alternatywką czy atencjuszką? A może boomerem? Sprawdź, czy rozumiesz slang młodzieży! 2019