Wybierz region

Wybierz miasto

  Bernarda

  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku
  Mielnik, ul. Zaszkolna/1, +48 85 657 71 67

  18:00 Sobota, 20 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają 20 czerwca (sobota) na godz. 18.00 na spektakl "BERNARDA" Federico Garcia Lorki w wykonaniu teatru "WBREW" w reżyserii Ewy Jakubaszek i choreografii Doroty Frasunkiewicz.

  Wydaje się, że dramat Federico Garcia Lorki z 1936 roku, na motywach ktorego oparty jest spektakl, opisuje rzeczywistość, jakiej dziś już nie ma. Bo kto wspołcześnie skazywałby się na rygorystyczną 8-letnia żałobę po śmierci męża poprzez świadome odgrodzenie się od innych?
  Jednak, chociaż sztuka rozgrywa się na andaluzyjskiej wsi, to ludzie zamknięci na świat zewnętrzy żyją wokoł nas, zarowno na wsi jak i w mieście. Żyją też wokoł nas ludzie przez innych odgradzani od tego świata i pozbawiani podstawowych praw. Tak jak bohaterki dramatu pozbawione są: miłości, przyjaźni, mężczyzn, czy wolności. I każda z nich musi znaleźć w sobie jakiś ekwiwalent, aby te braki wypełnić i wyciszyć gwałtowne emocje, ktore kłębią się pod jednym dachem.
  Aktorki amatorskiego teatru "Wbrew" zapraszają zatem Państwa do domu Bernardy Alba, odgrodzonego żałobą od radości i pokus zewnętrznego świata, ktory uosabiają tancerki flamenco z zespołu Rosa Tardia. Obydwa zespoły funkcjonują przy Stowarzyszeniu "Akademia plus 50" w Białymstoku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  ZSRR, NRD, RPA... Czy wiesz, co to za miejsca? QUIZ