Wybierz region

Wybierz miasto

  Autorska wystawa Grzegorza Kalinowskiego

  Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
  Kozłówka, ul. Kozłówka/3, +48 81 852 83 10

  Od 15.06.2017 do 14.07.2017

  • Brak informacji o cenie

  Od 14 czerwca w Galerii Sztuki Socrealizmu Muzeum Zamoyskich w Kozłowce można oglądać autorską wystawę Grzegorza Kalinowskiego.

  Wystawa jest podsumowaniem jego pracy badawczej pt.: „Malarska ewokacja – badanie miejsca i nastroju – charakterystycznej atmosfery będącej niematerialnym dobrem kultury. Malarskie ocalenie miejsca i nastroju – niematerialnego dobra kultury”, realizowanej przy udziale środkow finansowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

  Artysta czerpał inspiracje i badał charakterystyczną atmosferę czterech zespołow pałacowo-parkowych – Muzeum w Nieborowie i Arkadii, Muzeum-Zamku w Łańcucie, Muzeum Zamkowego w Pszczynie, Muzeum Zamoyskich w Kozłowce. W wyniku procesu tworczego powstały prace, wykonane rożnymi technikami malarskimi – akwarelową, temperową, olejną, akrylową oraz ścienną techniką Keima.

  Grzegorz Kalinowski – absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, od 1989 roku pracownik dydaktyczny w ASP w Łodzi, Kierownik Pracowni Technologii Malarstwa na Wydziale Malarstwa ASP w Łodzi. W latach 2006–2012 prezes Okręgu Łodzkiego Związku Polskich Artystow. Uczestnik ponad stu wystaw zbiorowych i ponad dwudziestu indywidualnych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, fotografią. Otrzymał Odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  ZSRR, NRD, RPA... Czy wiesz, co to za miejsca? QUIZ