Jagiellonia Białystok przegrała z Zagłębiem 1:2 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Konrad Karkowski
Mecz obejrzało ponad 11 tys. kibiców.
Mecz obejrzało ponad 11 tys. kibiców. Tomasz Sawczuk
Jagiellonia Białystok osłabiona odejściem dwóch kluczowych zawodników nie dała rady Zagłębiu Lubin. Mimo prowadzenia 1:0 nie dowiozła zwycięstwa do końca i przegrała 1:2. Kibice zawiedzenie opuszczali Stadion Miejski w Białymstoku.

Jagiellonia Białystok przystąpiła do meczu z Zagłębiem już bez Patryka Tuszyńskiego Niki Dzalamidze, którzy zostali sprzedani do Turcji. W pierwszych minutach meczu nie było widać braku kluczowych zawodników. Jagiellonia potrafiła konstruować akcje ofensywne.

Jedna z nich już w 12. minucie zakończyła się bramką. Po ładnej akcji i dograniu Łukasza Sekulskiego gola z główki strzelił Maciej Gajos.

Od tej chwili gra Jagiellonii Białystok wyglądała coraz gorzej. To Zagłębie przejęło inicjatywę i zagrażało bramce strzeżonej przez Bartłomieja Drągowskiego.

Przeciwnik Jagi swoją przewagę wykorzystał w drugiej połowie. Najpierw w 62. minucie bramkę zdobył Michal Papadopoulos, 3 minuty później gola strzelił Adrian Rakowski.

Później Jaga miała jeszcze szansę zremisować, ale Maciej Gajos nie wykorzystał rzutu karnego.